Välkommen till Bollnäs­travet

Vill du uppleva en magisk känsla? Se hästarnas muskler arbeta när startbilen lämnar fältet? Känna gemenskap, glädje och spänning med familjen eller kompisgänget? Eller vill du träffa hästarna och kuskarna på stallbacken?

Då har du kommit rätt!

 





Information till er aktiva:

Information till aktiva:

Stora Banan stängd måndag 15 och tisdag 16 p.g.a att den har regnat sönder
Mvh
Banpersonalen



Under sommaren från 15 juni till 15 augusti

Är det inge fika i klubbstugan när det är provlopp.

Mvh

Hästägarföreningen







Sleipner Bollnäs Stoserie 2019




Häst
Sammanlagt
13-apr
14-maj
08-jun
30-jul
07-aug
13-aug
1
B.W.Laika
31
30
1




2
Nygårds Inez
30

30




3
Karlängs Lill
30


30



4
Inga Ålj
15
15





5
Daga
15

15




6
Granetta
15


15



7
Nygårds Helga
10
10





8
Lill Kristina
10

10




9
Hönn Blesa
10


10



10
Freja Viking
8
8





11
Klack Nova
8

8




12
Alfie
8


8



13
Hågå Ida
6
6





14
Sundbo Nova
6

6




15
Klack Vilja
6


6



16
Sundsätters Freja
4
4





17
K.A.Rolina
4

4




18
Lill Maria
4


4



19
Sohlbusan
3
3





20
Kavata
3

3




21
Lysjö Mocca
3


3



22
Troll Bläsan
2
2





23
Kjölbergjenta
2

2




24
Lilja
1
1





25
Birka Linn
1
1





26
Dolly Klipp
1
1





27
Hulte Sofia
1
1





28
Skjönneberg Rosita
1
1





29
Hakkestadhs Hera
1
1





30
Faksi Linn
1

1




31
Lyckans Hilda
1

1




32
Månskens Pärla
1

1




33
Nygårds Josefin
1

1




34
Klack Tekla
1

1




35
Kiro Bia Balderina*
1


1



30-15-10-8-6-4-3-2-1-(1)






Anders Kilströms Minne 2019, poängställning
Häst Sammanlagt 26-apr 26-apr 02-jun 02-jun 11-jul 11-jul 07-aug 07-aug 30-aug 30-aug
1 Remain in Light 30 30
2 Jaguar Dream 30 30
3 Award Kronos 30 30
4 Fleet Admiral 30 30
5 Blown Away Ås 30 30
6 Inge B.Svärlig 30 30
7 Cesar F.C. 18 8 10
8 Samira Exclusive 15 15
9 Frenchnorwegian ID 15 15
10 Persos Merlot 15 15
11 Rothschild 15 15
12 Massaj Käll 15 15
13 Silvertona 15 15
14 Huddlestone 14 10 4
15 Dexter Brick 10 10
16 Ies Elisabet 10 10
17 Bastian 10 10
18 Tinten 10 10
19 Bottnas Gouverneur 8 8
20 Livi Othella H.M. 8 8
21 Aking Bakayson 8 8
22 Beluga Winner 8 8
23 Redhot Tap Dancer* 8 8
24 Exodus Brick 6 6
25 Soul Tan 6 6
26 Chic Summer 6 6
27 Wingmaster 6 6
28 Mayfair Amok 6 6
29 Ies Juvel 6 6
30 Karls Helge 4 4
31 Barry Wadd 4 4
32 Umbra Face 4 4
33 Whynot Me 4 4
34 First Mel Hope 4 4
35 Goodwin Cass 3 3
36 Ileana Web* 3 3
37 Thunderpedia 3 3
38 Sidney Crosby 3 3
39 Acme 3 3
40 Heavenly May 2 2
41 Global Wildcard 2 2
42 Black Out 2 2
43 Filippa Am 2 2
44 Timorol 1 1
45 No Matter 1 1
46 Back Burner Girl 1 1
47 E.L.Hashtag* 1 1
48 Valuta E.W. 1 1
49 Twilight Angel 1 1
50 Barley Sugar 1 1
51 Exotic Muscles 1 1
52 Upside Face 1 1
53 Google Sisu 1 1
54 Arabesque 1 1
55 Abraham Frontline 1 1
56 Flintstone Am 1 1
57 Västerbo Sky High 1 1
58 Fairplay du Mirel 1 1
59 Crescent 1 1
30-15-10-8-6-4-3-2-1-(1)



Kalender

Torsdag 11 juli 18.30
Torsdag 11 juli 18.30
Fredag 19 juli 12.45 lunch
Fredag 19 juli 12.45 lunch
Tisdag 30 juli 15.00
Tisdag 30 juli 15.00